• Bazę do realizacji naszych działań stanowi budynek z przylegającym do niego terenem.

W Przedszkolu nr 26 w Chorzowie znajduje się sześć sal zajęć urządzonych w sposób zapewniający bezpieczeństwo oraz swobodną zabawę i naukę. Ich estetyka, podział na strefy tematyczne (kącik czytania, kącik artystyczny, kącik konstrukcyjny) umożliwiają dzieciom eksplorację różnych zainteresowań i umiejętności. W każdej sali zapewniono miejsce do odpoczynku. Sale wyposażone w różnorodne zabawki i materiały edukacyjne, które wspierają rozwój poznawczy, językowy i społeczny dzieci.

Uzupełnieniem dla sal poszczególnych grup jest sala zabaw ruchowych. Jest ona miejscem, w którym nasi wychowankowie podejmować mogą zorganizowana i swobodną aktywność fizyczną, umożliwiającym wspieranie rozwoju motorycznego dzieci. Wyposażenie tego pomieszczenia stanowią wymieniane cyklicznie: mini siłownia, materace, drabinki, ścianki wspinaczkowe, równoważnie, tunele, tory przeszkód, zestawy do koszykówki, piłki nożnej i inne pomoce do zajęć gimnastycznych. Sala ta stanowi również doskonałe miejsce do organizacji uroczystości przedszkolnych takich jak bal przebierańców, Dzień Babci i Dziadka czy Dzień Rodziny.

W Przedszkolu nr 26 znajdują się dwa gabinety przeznaczone do zajęć z logopedą, psychologiem, pedagogiem specjalnym czy terapeutą pedagogicznym. Wyposażone są w pomoce dydaktyczne umożliwiające prowadzenie zajęć specjalistycznych i terapeutycznych w ramach udzielanej wychowankom i ich rodzicom pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Żywienie w Przedszkolu nr 26 w Chorzowie organizowane jest na miejscu, przez pracowników zatrudnionych w placówce. Kuchnia wyposażona jest w piec konwekcyjno- parowy oraz inny sprzęt zapewniający przygotowanie zdrowych, smacznych, zgodnych w obowiązującymi normami posiłków. Personel kuchni stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach dotyczących żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

Mając na uwadze potrzebę ruchu dziecka oraz korzyści z przebywania na świeżym powietrzu wychowankowie korzystają z ogrodu przedszkolnego, w którym drzewa i krzewy chronią przed promykami słońca. Obszerny plac zabaw wyposażony jest w piaskownicę oraz liczne atrakcyjne konstrukcyjne: urządzeniem do wspinania się, huśtawki, huśtawki na przegubach, huśtawki na sprężynie czy tablice rysunkowe. Plac zabaw został zmodernizowany, spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa a zamontowane na nim urządzenia posiadają stosowne atesty.